O nás


Milí priatelia !
Vitajte na stránke občianskeho združenia PSY ULICE, o.z. !


Opustených, nešťastných a nechcených psíkov je v košických uliciach stále viac. 
Sú to PSY ULICE a všetky hľadajú pomoc u nás - ľudí! Lebo sami si pomôcť nedokážu. Nástrahy, ktoré na ne číhajú na každom ich kroku, sú nekonečné. A tie psy sú im denne vystavené také bezbranné, unavené, dezorientované, hladné, mnohokrát choré a slabé, často týrané.

Preto sme tu my, dobrovoľníci, členovia občianskeho združenia PSY ULICE, aby sme im podali prvú pomoc. Pracujeme v tejto oblasti už viac než päť rokov. Máme za sebou takmer 800 zachránených a do nových domovov umiestnených psov. Náš elán a odhodlanie neutíchajú ani dnes. Sme pripravení pomáhať! Pomáhať spoločne s Vami! Lebo bez Vás v takej veľkej miere pomáhať nedokážeme. Naše psy totiž nežijú v útulkovom koterci, ale v rodine, u Vás, v dočasnej domácej opatere.

Lebo kam sa dostanú psy z košickej ulice? Takmer v 100% prípadov po odchyte putujú do odchytového koterca košickej asanačnej služby, kde čakajú na svoj ďalší osud. Niektoré čakajú deň, dva... niektoré však aj dlhé týždne. Čakajú odovzdane, kým nájdeme dočasnú domácu opateru. Napríklad aj u Vás doma. Od tohto momentu - keď ich prevezmeme z odchytovky, alebo z ulice - sú v úplnom bezpečí, s víziou nájdenia nového domova. Sú opatrené a je im dopriate to, čo možno nikdy v živote nezažili.

Psíky po prebratí našim občianskym združením sú v prvom rade veterinárne prehliadnuté, ošetrené, okúpané, zbavené vonkajších a vnútorných parazitov, nakŕmené a následne umiestnené do dočasnej opatery. Adaptujú sa, socializujú, učia sa mnohým novým veciam, liečia, silnejú, rastú do krásy, naberajú odvahu, sebaistotu... Fotia sa, zakladajú a zdieľajú sa im albumy. Oni zatiaľ šťastne a trpezlivo čakajú, kým my im hľadáme ideálne domovy. Niektorí majú šťastie a ponuka na adopciu príde v priebehu niekoľkých týždňov. Niektorí čakajú aj roky. Ale my vieme, že každý jeden nami zachránený pes ulice, si svoj vysnívaný domov skôr či neskôr nájde. 

Našim hlavným cieľom je:
Cieľom občianskeho združenia PSY ULICE, o.z. je poskytovať pomoc zvieratám opusteným vlastníkom, prioritne psom, ktoré sa ocitnú na ulici a zvieratám, prioritne psom, odchyteným odchytovou službou v Košiciach... citát zo Stanov PSY ULICE, o.z.


Spolu dokážeme viac,
Erika Čorbová a Lucia Findrová, zakladateľky občianskeho združenia PSY ULICE, o.z.

Prispieť na psíkov môžete zaslaním finančného príspevku:
Názov účtu: PSY ULICE, o.z.
Číslo účtu vo formáte IBAN: SK9683300000002201011688
BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX
- pre priateľov z ČR: 2201011709

PayPal účet: psyulice@gmail.com

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.